Prva ekipa
nedelja, 23. 01. 2022V Umagu je s člansko ekipo Olimpije tudi njen trenutno sicer poškodovani kapetan.
Leto 2021 se za kapetana Olimpije ni zaključilo na ravno najboljši način. Med treniranjem v opremi slovenske članske reprezentance je utrpel težjo poškodbo. Nemudoma je bilo jasno, da je pred njim več mesecev dolgo okrevanje. Timi Max Elšnik je moral zaradi težav z adduktorjem celo na operacijo, a tisti najtežji dnevi so že za njim. Zdaj pridno in marljivo trenira po posebnem programu, trudi se, da bi bil kar najhitreje spet nared za največje napore. Prav zato je z ekipo tudi odpotoval na priprave v Umag, kjer gara pod budnim očesom tako trenerskega štaba kot tudi zdravniške ekipe. In kar je najpomembneje: okrevanje poteka brez nepričakovanih zapletov.
Najslabše bi bilo prehitevati faze rehabilitacije
»Res je, vse poteka po načrtih. Ni bilo nikakršnih zapletov, težav. Nič nepredvidljivega se ni zgodilo. Za zdaj sem na dobri poti in dejansko odštevam dni ter komaj čakam, kdaj se bom lahko spet pridružil ekipi,« je nad potekom rehabilitacije zadovoljen Timi Max Elšnik. Toda 23-letnik bo moral vseeno prečrtati še kar nekaj dni, preden bo spet na voljo glavnemu trenerju Dinu Skenderju: »Čas povratka ostaja tak, kot je bilo rečeno že uvodoma. Torej bi lahko bil nared nekje v mesecu marcu. Vse misli so usmerjene v to, da bi se tedaj vrnil na zelenice. Je pa res, da smo skupaj z zdravniško službo precej previdni. Vendarle govorimo o zahtevni poškodbi in najslabše bi bilo, če bi prehiteval faze rehabilitacije. Nihče si ne želi, da bi se moje stanje poslabšalo in bi bilo treba namesto koraka naprej narediti korak nazaj.«
Pomagati vsaj s kakšno besedo ali nasvetom
Da ni preprosto biti na stranskem tiru, je kristalno jasno. »Pogrešam teren, tekme, treninge. Vseeno pa je najpomembneje, da sem lahko z ekipo. Prvi mesec po operaciji se nisem prav veliko videl s soigralci, kar ni bilo najbolj enostavno. Zato sem vesel, da sem lahko na pripravah skupaj z njimi, čeprav delam po posebnem programu. Toda ko nismo na igrišču, se seveda družimo, preživljamo čas skupaj in to je zelo pozitivno. Kljub temu, da sem poškodovan, se počutim kot del ekipe. V psihološkem smislu je to še kako pomembno, čeravno je kristalno jasno, da bi si želel biti zraven na treningih, na tekmah. Ampak tako pač je; sem poškodovan in tudi to je del nogometa,« pravi Timi Max Elšnik, ki se med pripravami spoznava tudi z drugačnim vidikom nogometa. Tistim recimo mu trenerskim; torej ko zgolj stojiš ob robu igrišču, pomagati pa ne moreš.
»Tega nisem vajen, sem pa zdaj vsaj dobil dober vpogled v to, kako je biti trener nogometnega kluba. Dogajanje opazujem s strani, iz nekega drugega zornega kota. Me pa ob tem seveda vsakič prime, da bi si nadel dres in kar stekel na igrišče (smeh). Žal ne morem, se pa trudim, da bi vsaj s kakšno besedo ali nasvetom pomagal svojim soigralcem,« je pojasnil Elšnik. Zdaj še nogometaš, nekoč tudi trener? »Bomo videli, če sem iz pravega testa za trenerja! K sreči imam pred sabo še nekaj let v vlogi nogometaša, ko bo kariere konec, pa bom videl, kako naprej. Verjetno večino igralcev vleče, da bi ostali v nogometu, saj bržčas ni enostavno kar tako pretrgati vse vezi z nečem, s čimer se ukvarjaš vse življenje.«
Še toliko bolj, ker se je konkurenca povečala
Preden se bo Timi Max Elšnik morda lotil trenerskega poklica, bo še velikokrat kot nogometaš odšel na zimske priprave. Priprave, ki se na prvi pogled precej vlečejo, a vseeno čas mineva hitro, včasih celo prehitro. Nikakor pa to ni dopust…
»Prostega časa je kar nekaj, ampak hkrati je res, da se na pripravah res veliko in trdo dela. Treningi so naporni, saj se zdaj ustvarja baza fizične pripravljenosti, iz katere se bodo potem zaloge črpale skozi vse leto. Fantje so utrujeni in ko ni obveznosti, se prosti čas v prvi vrsti izkoristi za regeneracijo in počitek. Fizioterapevti imajo veliko dela, masažna miza je ves čas zasedena. Vsi razmišljajo predvsem o tem, kako se kar najbolje pripraviti na vsak naslednji trening. Tudi zato, ker je v ekipi v zadnjem času precej povečala konkurenca. Posledično se vsak še toliko bolj trudi, da bi se dokazal trenerju in si izboril mesto v enajsterici. Tako da res ne moremo govoriti o kakršnemkoli dopustu. O brezskrbnem sprehajanju ob morju. Dela se veliko, dela se na polno. Zato tudi obstajajo priprave,« je zaključil kapetan Olimpije Timi Max Elšnik.
ENO ŽIVLJENJE, ENA LJUBEZEN – OLIMPIJA LJUBLJANA